Bağımsız Türk yargısının verdiği her kararda olduğu gibi, İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verdiği karar da hukukun üstünlüğü kapsamında değerlendirilip, kimi çevreler tarafından beğenilse de beğenilmese de saygı duyulması gereken bir karardır.

Bunu, Cumhurbaşkanımızın başarılarla dolu belediye başkanlığı dönemindeki mağduriyetine benzeterek, kendilerinin başarısız belediye başkanlığı dönemiyle tükenmişlik içindeki muhalefetin bir medet umma çabası olarak kullanması ve bunu bir siyasi şov malzemesi yapıp cumhurbaşkanlığı adaylığına taşıma gayretleri de bir acziyet göstergesidir.

Hiç kimsenin hukuktan üstün olamayacağı gibi Ekrem İmamoğlu’nun da bir üstünlüğünün olmadığı aşikâr iken, ortada kesinleşmiş bir karar olmadığı gibi daha üst mahkemelerin müspet ya da menfi ne karar vereceği beklenmeden, 6’lı masa ve 1 fazlasının bunu bir siyasi şova çevirme gayretinden öteye gidemeyecektir.

Her yeni gelişmede içlerindeki Cumhurbaşkanı adayı krizini tekrar yaşayan 6’lı masa ve 1 fazlasının, bu gelişmede de aday konusundaki kafa karışıklığı ve iç çalkantıları milletimizin gözünden kaçmamıştır. Şüphesiz ki milletimiz, yaşananlar karşısında ABD ve Avrupa Parlamentosundaki destekçilerinin beyhude serzenişleri de dahil olmak üzere tezgahlanan tüm oyunların perde arkasını görebilecek iradeye sahiptir.

Büyük Birlik Partisi İstanbul teşkilatı olarak, suni gündemlere itimat etmiyor, sandık zaferi ile taçlanacak seçim başarımız için yapacağımız çalışmalara hazırlanıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Dursun Çağlayan
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı
İstanbul İl Başkanı