Büyük Birlik Partisi olarak 12.sini gerçekleştirdiğimiz Olağan Kongremizin sonunda konuşma yapan Genel Başkanımız Mustafa Destici; patimizin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu Rahmet ve minnetle anarak, Tabii kalıcı olan davadır, harekettir, misyondur. Onun için biz, bu davaya, bu misyona, bu fikre bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerle birlikte çok güçlü bir şekilde sahip çıkacağız dedi.

Başkanımız, milletin daha onurlu bir hayat yaşaması, devletin daha güçlü olması, ülkenin birlik ve beraberliğini koruması için çalıştıklarını belirterek, Sadece ülke sınırlarımız içindeki kardeşlerimiz, vatandaşlarımız değil, gönül coğrafyamızdaki Türkistan’dan Adriyatik’e kadar, Kafkaslardan Balkanlara, Türkmeneli’ne kadar bütün bu coğrafyalardaki soydaşlarımız, dindaşlarımız, daha doğrusu bütün yeryüzü mazlumları daha güzel bir hayat yaşasın, zulüm çekmesinler, zalimlerin zulmü altında inim inim inlemesinler diye bu hareketi kurduk diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi’nin  Türk siyasetindeki etkisinin aldığı oy miktarının üzerinde olduğunu söyleyen Mustafa Destici, bunun sandıklara yansıması için çalışmalarımızdaki eksikliklerin giderilmesi gerektiğini söyledi.

Genel Başkanımız, gelecek yerel seçimlerden itibaren oy oranlarının artırılması gerektiğinin altını çizerek, bunu ilk, ikinci seçimde yapamazsak, üçüncü ve dönrdüncü seçimlerde yapmamız gerekiyor, eğer bunu yapamıyorsak bir şeyleri eksik yapıyoruz demektir, bunu sorgulayacağız, konuşacağız dedi.

Tekrar genel başkan seçilmesinden dolayı delegelere teşekkür eden Genel Başkanımız, Teveccühünüz için şükranlarımı sunuyorum. Şehit liderimiz Muhsin başkanımızın emanetini taşıyoruz. Beni tekrar bu göreve layık gören tüm delege kardeşlerime, tüm dava arkadaşlarıma, hareketimizin tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum dedi.

 

 

Kongre Fotoğraflarımız için tıklayınız