Büyük Birlik Partisi – İstanbul İl Başkanlığı

Basın Açıklaması

Basın mensupları, basın ahlakından, demokrasi ve ifade özgürlüğünden taviz vermeden, doğru ve objektif bilgiyi kamuoyuna ulaştırarak, vatandaşların da talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görev icra etmektedir.

Doğru, tarafsız ve objektif bilgiye ulaşmak için her zorluğa göğüs germekten çekinmeyen, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını koruma adına günün her saatinde çalışan birer kahramanlardır.

Türkiye Yüzyılı’nda milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız şekilde çalışan gazeteciler, önemli görevler de üstlenmektedirler.

Bu doğrultuda doğru, tarafsız, kalemini hak, hakikat ve adaletten ayırmayan bütün basın emekçilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim. Ayrıca Rahmetli Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte kaybettiğimiz İsmail Güneş kardeşimiz başta olmak üzere, görevi başında hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyorum.

Sizlerle birlikte, Türkiye’nin geleceğine yön veren, ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışının yaygınlaşmasını diliyorum. Çalışmalarınızda başarılar diler, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Dursun Çağlayan
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı
İstanbul İl Başkanı